דיני מכרזים

separator

עושים סדר – דיני מכרזים למתחילים

מהם דיני מכריזים?

בין עשרות הנושאים בהם עוסק המשפט הציבורי, דיני מרכזים מהווים תחום מאתגר ומורכב שלא תמיד ברור לציבור הרחב. באופן כללי העיסוק במרכזים מתייחס לאפשרות של גופי ציבור להתקשר בצורה חוקית וחוזית עם כל חברה פרטית על מנת לקבל שירותים.

בין עם מדובר ברכישת ציוד, שירותים, טובין או לביצוע פרויקט, החוק מחייב את הגופים הציבוריים לפתוח מכרז.

במכרז כל חברה פרטית יכולה להגיש את הצעת החמיר של לשירות המבוקש, ועם תום תקופת המרכז נבחרת החברה אשר הציעה את השירות בעלות הנמוכה ביותר.

החוק מגדיר בצורה ברורה את כל הפרמטרים לפיהם צריך להתנהל בתחום דיני מכרזים כולל תוכן המכרז עצמו, דרכי פרסום המרכז, הרכבה של ועדת מרכז ועוד.

זאת על מנת לשמור על מכרזים אחידים כל האפשר, לצמצם את מרווח הטעות ולפסול ביעילות כל הצעה אשר אינה עומדת בקנה אחד עם המתחייב בחוק.

עבודה יעילה של חברה פרטית בתחום דיני המכרזים מאפשרת לבעלי החברה לזכות בפרויקטים ממשלתיים רבים אשר מרחיבים את טווח הפעילות של החברה ומאפשרים התרחבות לשווקים חדשים בצורה מהירה.

זהו אינטרס ברור של כל בעל חברה להגיש את ההצעה למרכז ללא תקלות וללא טעויות, לזכות במכרז ולנהל יחסי עבודה עם גופים ממשלתיים חשובים ביותר. 

מגישי הצעה ראלית – דיני מכרזים כפלטפורמה להתרחבות 

כל אחד מגופי הממשלה הציבוריים- המשרדים הממשלתיים, הצבא המשטרה וגם הרשויות המקומיות כפופים על פי החוק לחוק חובת המכרזים (התשנ"ב, 1992). מהות החוק היא להסדיר את תחום דיני מכרזים ולהגדיר בדיוק איך ניתן לפתוח מכרז ולהגיש מועמדות למרכז. במרכז תחום דיני מרכזים בעשורים האחרונים עומדים שבעה עקרונות מובלים אשר קובעים מי יהיו החברות שיתקשרו עם גופים ציבוריים.

מתן עדיפות לתחרות, הגנה על זכויות עובדים והרחבת התחרות הם רק חלק
מהדרישות האלו אך הם מגדירים את המגמה לפיה תחום דיני מכרזים עובד מהפכה של ממש בשנים האחרונות. כאשר אתם מעוניינים להגיש מעומדות למכרז, אתם רוצים לעבוד בצורה אסטרטגית ומסודרת על מנת לעמוד בכל הדרישות.

החל מקריאת המרכז לפרטים ועד להגשת ההצעה, אתם יכולים ואפילו רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום. לעורך הדין הכירות עמוקה ובקיאות עם כל סעיפי החוק בתחום זה והוא יכול לעשות שינוי של ממש בנראות ההצעה שלכם. ככל שההצעה תהיה מדויקת יותר והוגנת יותר כלפי הדרישות, כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לזכות במרכז, ולהרחיב
את יחסי ההתקשרות שלכם גם לתחום הציבורי.

מדובר במהלך שחברות רבות חושקות בו ומוכנות לעבוד קשה מאוד על מנת להתקשר עם משרדי ממשלה וגופים אלו. לכן, השקיעו זמן בתכנון ההצעה שלכם והתייעצו עם איש מקצועי מיומן ואחראי כדי למנוע שגיאות ולהביא להצלחה.