מה זה עורך דין מקרקעין

separator

לא בכל עסקת מקרקעין חייבים את הליווי של עורך דין מקרקעין. אך ברוב רובם של המקרים יוכל עורך דין מקרקעין להציע את שירותיו ולהקל על כל התהליך כמו בנושאים של תביעת דיבה או אי הסכמות בכל הנוגע לרכישת דירה

למעשה המקרים הכי נפוצים הם בעת מכירת דירה, בקנייה של דירה מיד שנייה, בקניית דירה מקבלן ובכל עסקאות תמ"א. 

האמת היא שלא בכל עסקת מקרקעין חייבים דווקא עורך דין מקרקעין. יש מקרים אשר בהם יש הליכים משפטיים שנוגעים לירושות, שם עדיף במקרים רבים לפנות דווקא אל עורך דין לענייני משפחה.

מה תפקידו של עורך דין מקרקעין?

התפקיד של עורך דין מקרקעין הוא לדאוג לאינטרסים של הלקוח בביצוע העסקה. הוא צריך לוודא שאין כל מידע נסתר שהצדעוד מקרקעין השני מנסה להסתיר וזה עלול לפגוע בקונה בעתיד. אם פונים אל עורך דין הוא ילווה את הלקוח ויבדוק עבורו את כל מה שחשוב בנושא של הנכס או העסקה. במקרים בהם מדובר בדירת קבלן, שם יבדוק עורך הדין את הבעלות על הקרקע, הוא יוודא כי אין הערות אזהרה על הקרקע, האם הקרקע משועבדת או יש עליו דמי היוון ועוד שורה ארוכה של בדיקות שלא מובנות לאדם מהשורה.

עורך הדין אף ימשיך ללוות את הקונה גם בשלבים של המשא ומתן על החוזה עד למעמד החתימה. הוא גם יבצע את הרישום בטאבו וכל מה שיידרש אחר כך.

כך תבחרו עורך דין מקרקעין

קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות ביותר אם לא הגדולה שבהן, אותן עושה האדם בחייו.

מסיבה זו חשוב לתת את הדעת בבחירת עורך דין מקרקעין מומחה שאכן ייטיב לתת את המענה המושלם לכל אורך התהליך.

איך תדעו כי אכן בחרתם את איש המקצוע הנכון עבורכם?

  • עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין – יש הרבה מאוד פרטים המרכיבים את תחום המקרקעין וחוסר בקיאות באחד מהם עשוי להוביל לנזקים גדולים בהמשך. חובה לברר ולוודא כי אכן מדובר באיש מקצוע שמתמחה בכל הנושא הזה של מקרקעין. אמנם אין תעודות התמחות לעורכי דין אך יש בהחלט אפשרות לבקש לראות את תעודות ההשתלמות של עורך הדין בתחום.
  • זול שהוא יקר – חשו לדעת כי בכל מה שקשור לעורכי דין, לא כדאי לחפש את הזול כי זה עשוי לעלות בסופו של דבר ביוקר. שווה להשקיע יותר אך להיות רגועים ובטוחים.
  • ניסיון –  לניסיון יש הרבה מאוד מה לומר וחשוב לבדוק כמה ניסיון יש לאותו איש מקצוע.

>> חזרה לעמוד הבית